Місто Чортків
На початку XVII ст. нові власники Чорткова, Гольські, побудували замок з каменю та цегли. Тогочасний руський воєвода Станіслав Польський у 1610 р. заснував у місті домініканський костьол з монастирем, який колись був оточений оборонними мурами. У храмі знаходиться копія відомої Чортківської Богоматері.
Однак положення замку біля підніжжя гори не було придатне до оборони, тому місто часто захоплювали вороги. У1655 р. московське військо здобуло Чортків і забрало його власника Павла Потоцького з родиною до полону. 1672 р. замок без опору здобувають війська Магомета IV. Після підписання Бучацького миру до 1683 р. він стає резиденцією турецького субпаші Подільського пашалику. Пізніше замок за проектом відомого архітектора Теодора-Маріана Тальовського був перебудований і втратив оборонне значення.
Через часті спустошення місто розвивалось дуже повільно. Лише у 1722 р. тут з'явились кушнірські і шевські цехи, вступ до яких вартував один злотий і 15 гарнців горілки. За австрійських часів у замку були тютюнові склади. Сьогодні можна побачити руїни колись потужніх стін замку, які добре збереглися.
У місті є два дерев'яні храми.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...