ІНГУЛЕЦЬ ТА ЙОГО ПРИТОКИ
Поблизу Кривого Рогу знаходиться гирлі лівої притоки Інгульця - річки Саксагань (довжина - 144 км). Її русло в даний час зарегульовано греблями, вище яких утворилися водосховища. Води їх використовуються для промислового водопостачання і зрошування, а також для розведення риби. Наприклад, площа Кресовского водосховища - близько 500 га. Правий берег його піднесений, лівий - знижений і слабопокатий. Дно замулене. Найбільші глибини - 5 - 6 м. У багатьох місцях є зарості вищої водної рослинності. У складі рибного населення найбільш часто зустрічаються плотва, ялець, головень, краснопірка, лин, уклея, карась, сазан, щука, окунь, дуже багато вівсянки, горчака, бичка-цуцика, морської голки.
У Кривого Рогу на Інгульці споруджено велике (площею понад 3,6 тис. га) Карачуновське водосховище, що служить джерелом питного водопостачання. Воно утворене на місці виходу гранітних відслонень і порогів Інгульця. Правий берег слабопокатий, у урізу води обривистий, дно піщане, заростання біля берегів слабке. Лівий берег низький, біля урізу води місцями зарослий очеретом. Середня глибина - 5-6 м (до 12 м на старому руслі Інгульця). З риб у водосховищі мешкають лящ, судак, плітка, головень, краснопірка, жерех, лин, уклея, густера, в'юн, сом, щука, окунь та сазан.
В Карачуновське водосховище вливаються води річки Боковий, на притоці якої - Боковеньці - споруджено Христофорівське водосховище. Його довжина - 2-3 км, ширина - 250-300 м, площа - 120 га. Дно водойми мулисте, біля берегів піщане і замулене. Найбільші глибини - до 5-6 м. Найчастіше виявляються лящ, плотва, краснопірка, окунь, щука, уклея, густера, жерех, головень і деякі інші риби.
Нижче Кривого Рогу Інгулець розмиває осадові породи, у зв'язку з чим утворює багато звивин. У нього вливає свої води пересихає в літній час права притока річка Висунь (довжина - 196 км). Нижче с.Тарасівка Інгулець утворює лиман завширшки до 1 км і впадає у Дніпро декількома рукавами.
В нижній течії Інгульця найбільш численні тарань, лящ, судак, щука, сазан, сом, лин, карасі, рибець, чехоня, густера, краснопірка, уклея, окунь, тюлька. Ці ж риби заносяться і в канал Інгулецької зрошувальної системи. Природно, що видовий склад рибного населення Інгульця зменшується з віддаленням від його гирла вгору за течією, а в побудованих на його руслі водосховищах і ставках - залежить від господарської діяльності людини.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.