МОРСЬКА ГОЛКА
У морських голок є своєрідні пристосування, які сприяють ефективному відтворенню кожного виду. Самці голки змієподібної, або морського шила, виношують ікру на поверхні черевця в невеликій жолобкоподібній виїмці. У ній у період розмноження розвивається холодцеподібна тканина, якою обростає основа відкладених ікринок, а решта площі ікринок залишається відкритою. Внаслідок цього ембріони у процесі розвитку безперервно контактують з водою і дихають киснем води. Під час руху самця ікринки, прикріплені до черевця, добре омиваються водою, що сприяє кращому їх диханню. Спеціальних органів дихання в ембріонів немає, а органи кровообігу слабко розвинені.
У голки щокатої самці виношують ікру в особливій зародковій камері на черевному боці хвоста. Вона утворюється двома бічними складками, які стикаються між собою посередині тіла. У період нересту в зародкову камеру самка відкладає 50—80 ікринок, після чого краї складок щільно зростаються між собою. Внаслідок цього заповнена ікрою порожнина камери повністю ізолюється від зовнішнього середовища. Дихають зародки тільки через організм самця. У зародковій камері ікра розміщується двома щільними рядами і вкривається особливою холодцеподібною тканиною, яка цронизана густою сіткою кровоносних судин, що йдуть' від організму самця. Крізь цю тканину зародки дихають.
Виношування зародків самцем безпосередньо на поверхні тіла — найпримітивніший спосіб турботи про потомство, а виношування зародків у особливій зародковій камері є дальшим удосконаленням у процесі еволюції турботи про потомство і є перехідним етапом до живородіння.
Морські голки господарського значення не мають. Вони споживаються хижими рибами й навіть дельфінами.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...