Білий лелека
Білий лелека
Наші знайомі лелеки на зимівлі в далекій Африці скупчуються великими зграями
Це видно хоча б з усім відомого повір'я, буцімто білий лелека приносить до хати діточок. Не випадково, що така дорогоцінна ноша була довірена саме йому.
Людина всіляко допомагає лелекам. Ось добрий господар підійняв велике колесо на верхівку дерева. Птахи охоче скористаються цим дарунком — влаштують тут своє гніздо, а потім лелечиха накладе яєць і, нарешті, виведуться малі кумедні пташенята.
Господар, спостерігаючи у хвилини відпочинку життя улюблених птахів, буде вірити, що й у його домівці пануватиме спокій і розуміння, бо, як відомо, лелеки приносять щастя.
І дорослим, і малечі стає сумно на душі, дивлячись, як крилата сім'я зробила прощальне коло над селом, вирушаючи наприкінці літа в далеку подорож аж до самої Африки.
Проте, коли весна щедро засипле луки молодою зеленою травичкою, на подвір'ї знову почується знайоме стукотіння дзьоба — це лелека-самець як завжди першим повернувся додому.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...