ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
У 1925 всі ці музеї об’єднано в крайовий історични музей. Тут зберігалося понад 100 тисяч експонатів, серед яких багато було унікальних, бібліотека налічувала 50 тис. томів. У роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945частина колекцій була евакуйована в Уфу, більшість експонатів загинула під час бомбардування міста гітлерівцями і тимчасової німецько-фашистської окупації. У 1944 фонди музею налічували лише 33 тис.одиниць зберігання.
У музеї зберігається понад 150 тис.пам’яток матеріальної і духовної культури. Сучасна експозиція побудована 1979 й розміщена в 16 залах в будинку колишньої Чернігівської класичної чоловічої гімназії. Серед колекцій музею: археологічна, нумізматична, етнографічна, стародруків, плакатів періоду громадян, війни, матеріали про чернігівців. У різний час значна частина матеріалів з музею була передана для створення музею Т. Г. Шевченка в Києві, Коцюбинського М. М. музею вЧернігові, щорського Щорса М. О. музею, Чернігівського художнього музею. Бібліотека музею, створена в 1925, налічує понад 15 тис.томів. Каталог – систематичний. Картотека «Чернігівська область».
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.