ЧЕРВОНОГРАД
Селище заснував в 1692 р. польський коронний гетьман К. Потоцький, що назвав його на честь дружини — Кристінополь. Незабаром маєток одержує статус міста і стає центром величезних володінь Потоцьких, що включали в Правобережній Україні 40 міст і містечок, понад тисячу сіл і 400 тис. кріпаків. У першій половині XVIII ст. Кристінополь розростається.
В 1736 р. починається будівництво палацу Потоцьких з великою бальною залою, парком з басейном, фонтанами і павільйонами. Палац, що іноді називають замком, дуже потерпілий під час Першої світової війни, в останні роки був частково відреставрований і тут знаходиться невеликий музей, а на території парку розташований футбольний стадіон. Ровесником Кристінополя став монастир бернардинців, заснований в 1692 р. Зберігся Святодухівський костел монастиря, келії і дзвіниця, побудована, мабуть, в 1927 р. під час його капітальної реконструкції. Ще при Потоцьких по сусідству був заснований Василіанський монастир з величезними Юр’ївською церквою і келіями (1771–1776 рр.). Між монастирськими архітектурними ансамблями розташований скромний будинок Національного музею.
В 1781 р. С. Потоцький продав свій кристінопольський маєток, що згодом не раз міняв своїх хазяїв. У 1951 р. СРСР і Польща уклали договір про зміну післявоєнного державного кордону. Відповідно до нього, Українській PCP відійшла частина Люблінського воєводства (у тому числі Кристінополь негайно перейменований на Червоноград) з багатими покладами кам’яного вугілля, а до Польщі — частина Дрогобицької області з покладами нафти. Так почалася українська історія освоєння Волинського кам’яновугільного басейну і швидке перетворення Червонограда на шахтарське місто, околиці якого обросли копальнями. Уже понад чверть століття всіх приїжджих до міста зустрічає статуя шахтаря — складова частина монумента з патетичною назвою “Гімн праці” (1978 p., скульптор І. Садовський, архітектор А. Консулов). Червоноград став третім за чисельністю населення містом області, значно розширився на північ, де забудова 1950–1960-х років поступово змінюється кварталами періоду застою.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.