Чуфут-Кале
До нього можна пройти по стежці над Іосафатову долиною, у верхів'ях якої можна оглянути древнє караїмський цвинтар.
Чуфут-Кале жив і воював з VI по XIX в., Залишивши безліч бойових і господарських печер, храмів і в'язниць, а також і наземні споруди: ворота, стіни, культові споруди караїмів - кенаси.
Втім, більшість туристів потрапляють на Чуфут-Кале від Бахчисарая через с. Старосілля по балці з чудовими скелями - природними «сфінксами». В одному з тутешніх гротів знайдений «Старосольський хлопчик» - перша знахідка людини кроманьонского типу на території колишнього СРСР, що датується в 50-40 тис. років.
Від с. Старосілля на південь відходить балка Марьям-Дере (Свята Марія). У VIII-IX ст. тут заснований православний Свято-Успенський монастир. Цікаво, що кримські хани, хоча і були мусульманами, приносили йому багаті дари.
Між монастирем і міськими воротами Чуфут-Кале недавно з'явився окремий екскурсійний об'єкт - облоговий колодязь із сотнями метрів підземних ходів. Розкопки і сенсаційні знахідки (серед яких скарб золотих і срібних римських монет) тривають кожний літній сезон!
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.