МИКОЛАЇВ
Територія міста заселена з найдавніших часів. Виявлено залишки поселень неоліту (V–IV тисячол. до Н. X.), некрополі ранньобронзового віку (III тисячол. до Н. X.), поселення пізнього бронзового віку (II – поч. І тисячол. до Н. X.), греко-римського періоду (IV ст. до Н. X. – III ст. н. ери), ранньослов’янського часу (VIII–IX ст.). В сер. XVIII ст. біля переправи через Інгул з’явилися кузня та інші споруди запорожців.
Миколаїв засновано 1789 і названо в честь взяття турецької фортеці Очаків 1788 в день св. Миколи. Життя міста повністю підпорядковувалося інтересам флоту. Тут знаходилися штаб Чорноморського флоту та суднобудівні верфі. В радянський період Миколаїв став найбільшим центром військового суднобудування колишнього СРСР.
Специфіка міста не сприяла перетворенню його в культурний центр. Однак 1827 тут було відкрито першу в Україні астрономічну обсерваторію.
ЦЕРКВИ, ПАМ’ЯТКИ ІСТОРІЇ Й АРХІТЕКТУРИ
АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ, XIX ст. Має свій меридіан у міжнародних астрономічних атласах.
БУДИНОК ШТАБУ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ, XIX ст. Зараз тут музей суднобудування.
СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА, 1813–1817. У стилі класицизму. Збереглися ор-наменти і розписи.
ЦЕРКВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, XIX ст. (Вул. Лягіна, 12; доїзд трамваєм № 1). КАТОЛИЦЬКИЙ КОСТЕЛ, XIX ст.
ВОДОГІННА ВЕЖА, XIX ст.
СТАРИЙ ЦВИНТАР, кінець XVIII – початок XX ст. (Могила М. Аркаса).
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.