Виноградів
Виноградів (районний центр)
Через вулицю від Вознесенського костелу знаходиться інший сакральний пам'ятник - монастир францисканців, заснований в XIV ст. Сучасний псевдоготичний вид монастирський костел придбав на початку XX ст.
Проте провідне місце в історії міста Виноградова належить замку Канків, руїни якого розташовані на одному з скелястих виступів Чорної гори, що підноситься над східною околицею міста. На сьогоднішній день ця середньовічна пам'ятка сильно зруйнована, оскільки чимало каменю у минулому було використано для будівництва терас, на яких вирощують виноград. За залишками руїн можна судити, що твердиня мала форму чотирикутника з масивними квадратними кутовими вежами. В замковий комплекс входили, крім основного ядра фортеці, також костел і каплиця. Вперше Виноградівський замок згадується в угорській хроніці «Gesta Hungarorum», в якій йдеться про те, що на місці замку в IX ст. було укріплене слов'янське городище. В XI ст., У зв'язку з поширенням на цю частину Підкарпатскої Русі влади угорських королів, на місці городища побудували замок - опорний прикордонний пункт. До кінця XIV ст. королі передавали Севлюш різним магнатам в якості бенефіція. 29 серпня 1399 Жигмонд I подарував його ішпану Землінського жупи П. Перені, що відзначився в битві з турками. До кінця XV ст. Перені стали повновладними господарями в місті та комітаті, і в 1399 р. магнат Перені на місці старого землян-дерев'яного замку збудував кам'яний. Після 1405 р. барон Перені переніс свою резиденцію в Королево, а Виноградівський Канків передав ордену францисканців під монастир. Замок-монастир люди прозвали «Канків» за назвою верхнього вовняного одягу, який носили ченці. Вони перенесли сюди прах героя битви з турками під Белградом Іоанна (Яноша) Капістрана, монаха-францисканця, який разом зі своїми хрестоносцями допоміг угорському полководцеві в
критичний момент битви. Незабаром Янош Капістран був канонізований і під час протистояння з Османською імперією вважався одним з найбільш шанованих католицьких святих. За легендою, він був похований в замковому підвалі, в труні, що висить на двох золотих ланцюгах. На початку XVI ст. Естергомскій архієпископ оголосив хрестовий похід проти турків. Похід не відбувся, але феодал Дьордь Дожа, згуртувавши збунтованих селян, оголосив себе королем. Після придушення цього повстання севлюшскіе куруци-хрестоносці поселилися у печері підЧорною горою, звідки ще деякий час нападали на багатіїв. З часом всіх їх переловили, окрім одного, який в пам'ять про загиблих товаришів поставив хрест усередині печери. Кажуть, що незабаром біля печери з'явився чорт, який підкупив пастуха, щоб той виніс з неї хрест. Після того чорт оселився в печері і насилав біди на місто. В період реформації нащадок барона Перені звернувся в протестантизм і вигнав католицьких священнослужителів зі своїх володінь. У 1566 р. він напав зі збройним загоном на монастир францисканців в замку Канків. Монахов, що надавали опір, наказав убити. Тіла їх разом з прахом Яноша Капістрана кинули в замковий колодязь (з тих пір колодязь звуть криницею Св. Капістрана). Проти Перені був висланий загін імператорських військ, який штурмом в 1577 р. захопив і зруйнував замок. Народні легенди оповідають власні версії про вигнання монахів із фортеці і її руйнуванні. Одна з них згадує про прекрасну доньку барона Перені, яку підступні монахи-францисканці заточили у монастирські підземелля, де вона з горя збожеволіла, а згодом померла. Дізнавшись про це, розлючений батько вигнав монахів і наказав зруйнувати монастирський храм разом із замком - оплотом ченців.
З тих пір, коли в зруйнованих стінах ночами виє вітер, здається, що це плаче нещасна дівчина ... Пізніше родина Перені знову звернулася в католицизм і встала під прапори австрійських Габсбургів. Біля замку магнати побудували нову резиденцію, яка з часом перетворилася на розкішний палац у бароковому стилі (XVIII ст.). В даний час в будівлі розташована середня школа. Протягом століть цей палац був основним місцем проживання сім'ї Перені. У ньому зберігалася велика колекція живопису, багата бібліотека. Сюди часто навідувалися поважні гості, тут проходили пишні бенкети. Найбільш прогресивним представником роду Перені був барон Жигмонд Перені. Він заснував у місті лікарню, виділивши для цього хороший земельну ділянку, на якій пізніше були зведені лікувальні корпуси. Барона, який був видатною фігурою під час революції 1848-1849 рр.., Стратили Габсбурги в 1849 р.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.