БЛАГОВІЩЕННЯ ЦЕРКВА
БЛАГОВІЩЕННЯ ЦЕРКВА у Чернігові. Збудована на Новому князівському дворі на замовлення київського князя Святослава Всеволодовича (?–1194), героя «Словао полку Ігоревім». Під 1186 у літопису зазначено, що... «Святослав Всеволодичь святи церков в Чернигове свята го Благовещения, юже бе сам создал». Значно потерпіла в серед. 13 ст. і згодом була розібрана. У 17 ст. на цьому місці збудовано дерев’яну Благовіщенську церкву. Залишки давньоруської будівлі виявлено 1876, коли обвалився берег річки Стрижня. Досліджувалася 1878, 1909. У 1946–1947 розкопана Б. О. Рибаковим. Це був великий триапсидний, шестистовпний храм з галереями, що оперізували його з трьох боків. Стіни складено в техніці рівношарової кладки, розчленовані лопатками, на фасадах–пілястрами з напівколонами. Фундамент – із валунівта шматків цегли на розчині з 6–7 рядами кладки зверху. Під час розкопок виявлено фрагменти мозаїк, фресок, керамічні плитки підлоги, уламки голосників, різьблених білокам’яних деталей, поховання у цегляних саркофагах.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.