НОВА ЧОРТОРИЯ
На правому березі каньйоноподібної долини ріки наприкінці ХУШ ст. починається будівництво садиби, а в 1815–1818 рр. навколо неї засновується ландшафтний парк. Садибний комплекс формувався протягом сторіччя, і деякі його споруди порівняно добре збереглися. Просторий двоповерховий палац, каплиця (з розписом і мозаїкою, виконаною італійським майстром), флігелі і господарські будівлі, оточені прекрасним парком і садом, займають нині загальну площу близько 70 га. Новочорторийський парк найкращий в області: прекрасна алея з вікових лип, великі світлі галявини і художньо скомпоновані групи хвойних (сосна, ялина) і листяних (клен, в’яз, береза, липа) дерев утворюють романтичні композиції. Нині у парку на площі 19.2 га росте близько 50 видів дерев і чагарників, серед яких збереглися 170–180-річні дерева переважно місцевих порід. Упродовж багатьох років в садибному комплексі міститься зооветеринарний технікум.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...