Печера Гребінь
Загальна довжина порожнини становить 71 метри, об'єм - 457,6 кубічних метрів. Відсталь по вертикалі між першим та другим поверхом становить 29 м. В ній можна ходити в повний ріст.
Температура повітря печери складає 8,2 град. С, вологість - 100 %.
Печера має два поверха. Вхід в печеру починається невеликою галереєю в формі замкової щілини. Через три метри стеля різко піднімається вверх на висоту до 10 м. В залі є злегка похилений колодязь, глибиною 13 м.
Із стін спускаються каскадні натеки з кам'яними водоспадами, із стелі звисають ажурні кальцитові завіси, а з самого початку, одразу за вузьким ходом, відкривається вид на колодязь, а стелю прикрашають грушеподібні та кулеподібні ребристі натеки.
Вторинні відклади: Печерна глина, пісок, щебінь. Сталактити, сталагміти, натічна кора. Викопні кістки. Зимою льодові сталактити та сталагміти.
Печера відкрита в 1958 році.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...