Студентська печера
Знаходиться на околиці м. Кременця (Тернопільська область), в урочищі «Дівочі скелі». Належить до заповідника «Медобори».
Загальна довжина хоів печери становить 240 метрів. Печера утворює систему вузьких ходів, розміщених уздовж тектонічних тріщин.
Печера утворилась у породі піскуватих вапняків сарматського ярусу неогенної системи. Вапняки притаманні вершинам Кременецьких гір, що утворюють стрімкі обривисті карнизи заввишки 8—9 м.
Вхід до печери знаходиться в підніжжі однієї зі скель мисоподібного виступу, витягнутого на південний захід і всипаного великими (до 500 м) брилами піскуватих вапняків.
Дно порожнини вкрите щебенем, невеликим камінням та брилами.
Печера суха, під час інтенсивних опадів зявляються невеликі підтікання.
Походження Студентської печери — карстово-суфозійне. поряд ряд менших печер аналогічного утворення. У деяких із них виявлено сліди перебування тварин: печерного та бурого ведмедів, песця, північного оленя, лемінга та інші.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...