Печера Прийма-1
Загальна довжина печери становить 5 метрів площа – 25 м кв.
Найдавніше поселення типу "мисливський табір" у печерних умовах материкової України (вік - близько 45,5 тисяч років). Стародавні мисливці використовували печеру для проживання взимку.
Культурний шар потужністю до 15 сантиметрів у дрібнозернистому темно-сірому піску. В печері знайдено рештки мустьєрського поселення, мисливський табір і кістки неандертальця.
Археологічна експедиція Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича (Львів) під керівництвом Леоніда Мацкевого проводила в печері дослідження протягом 10 років. Влітку 2004 року вдалося відкрити рештки кісток, які Головне бюро судмедекспертизи Міністерства охорони здоров'я України визнало за кістки неандертальця.Це друга така знахідка на терені України за весь час археологічних досліджень.
Печера є пам'яткою археології європейського значення.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.