День Стрия
Стрий — місто Львівської області, один із найголовніших та найбільших транспортних вузлів Західної України. Вперше місто згадується в 1385 році. В 1431 році отримує Магдебурзьке право.
На початку XV століття Король Владислав Ягайло віддав Стрийський повіт своєму братові Свидригайлові, а той передав ці землі князеві Федору Любартовичу, в чиїх руках Стрийська волость залишалась до 1430 року.
В першій половині XVII століття в Стрию було п'ять українських церков.
В другій половині XVII століття відбулося піднесення Стрия, коли розвиткові міста сприяв колишній стрийський староста, майбутній король Речі Посполитої — Ян Собєський.
Козацьке повстання під проводом Богдана Хмельницького дуже вплинуло на місто. В 1648 і 1652 роках Стрий був знищений, а в 1657 році козацьке військо прибуло в місто для об’єднання з полками угорського князя Д'єрдя Ракоці.
1772 року, в результаті першого поділу Польщі, Галичина відійшла до австрійської династії Габсбургів.
1848 року в Стрию організовується українська інтелігенція і утворює окружну Руську Раду, яка виступила із закликом боротися проти національного гноблення і за розвиток української культури.
З кінця XIX століття Стрий був одним із найважливіших осередків українського національного руху в Галичині.
На святкуванні Дня міста в Стрию проводять фестивалі, ярмарки та концерти.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...