ТОП-7 зимових курортів України
Закінчуються новрічно-різдвяні свята, але зимовий курорт саме в розпалі і протриває у певних місцях аж до кінця травня. Пропонуємо вам огляд семи найцікавіших (на наш погляд) зимових курортів України.
Традиційно вважають, що гірськолижні траси в Україні є лише в Карпатах, однак у нашу вибірку потрапили траси із 7 областей України. Можливо деякі із них знаходяться зовсім близько від вас.
На території:
- 62 спуски (12 для новачків, 41 середньої складності та 8 для професіоналів);
- 16 підйомників та мультиліфт для початківців та дітей;
- більше 100 готелів та місць для проживання;
2. Драгобрат (Закарпатська область)
"Драгобрат" - це найвисокогорніший курорт України. Він знаходиться на висоті понад 1400 метрів над рівнем моря, на стику хвойних лісів та зони альпійський ланів у підніжжя гори Стіг (1707 метрів), та в районі масиву Близниця (1883 метри). Така висота допомагає "Драгобрату" мати увесь сезон чудове, а головне природне снігове покриття аж до середини травня.
Загалом на Драгобраті функціонує билзько 20 спускових трас та 20 підйомників.
Ціни на Драгобраті за проживання коливаються в межах 500-600 гривень за добу, середня вартість страви на обід чи вечерю – 40 гривень, прокат лиж/сноубордів від 70 гривень, ціна підйомників – від 20 гривень за підйом.
3. Славське (Львівщина)
На сьогодні тут функціонує 11 підйомників та спускових доріжок, а також близько сотні готелів та зелених садиб. Ціни у Славському приблизно відповідають цінам на Драгобраті - 500 гривень за добу, середня вартість страви на обід чи вечерю – 30 гривень, прокат лиж/сноубордів від 50 гривень, ціна підйомників – від 10/20 гривень за підйом.
4. Гірськолижний курорт Перевал Німчич
Також не можуть не порадувати місцеві ціни, скажімо в сезон середня вартість двохмісного номеру зі зручностями в готелях комплексу коливається в межах 300 гривень за добу, середня вартість страви на обід чи вечерю – 45 гривень, прокат лиж/сноубордів - 50 гривень, ціна підйомників – 5 гривень за підйом.
5. Харківська Швейцарія
Ціни, традиційно для Східної України є доволі високими, так проживання тут обійдеться у 400-500 грн за двохмісний номре, середня вартість страви на обід чи вечерю – 40 гривень, прокат лиж/сноубордів - 80 гривень, ціна підйомників – 8 гривень за підйом.
6. «Сорочин Яр» (Полтавщина, с. Петрівка)
Курорт не є доволі популярним, але це і його плюс, адже нема черг на підйомники, та й на трасах не заважають.
Цінова політика «Сорочиного Яру» доволі доступна. Середня вартість страви на обід чи вечерю – 40 гривень, прокат лиж/сноубордів – 25/35 гривень, ціна підйомників – від 5 гривень за підйом.
7. Березівка (Одеська обл. с. Березівка)
Ціновий діапазон тут є доволі демократичним: так проживання обійдеться в межах 400 грн за 2-х місний номре, харчування близько 40 грн за старву, прокат лиж в межах 80 грн, а вартість підйому до 10 грн.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.