ГІРЧАК ПОЧЕЧУЙНИЙ
Поширення
Росте по берегах річок, на різних вологих місцях по всій території України.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують траву (Herba Polygoni persicaгіае), яку заготовляють у період цвітіння рослини. Зрізають вкриті листям квітконосні стебла. Пожовкле листя і грубі частини стебла відкидають. Сушать у затінку на відкритому повітрі, в добре провітрюваних приміщеннях або в сушарках при температурі 40—50°. Сухої сировини виходить 25 — 27 %. Строк придатності — 2 роки. Аптеки відпускають сировину.
Хімічний склад
Трава містить флавоноїди (авікулярин, гіперозид, кверцитрин та інші), дубильні речовини (1, 5%), антраглікозиди, вітаміни (рутин, аскорбінова кислота), органічні кислоти, слиз, флобафени, ефірну олію (0, 05 % ), цукри тощо.
Фармакологічні властивості і використання
В народній Медицині відвар трави використовують для лікування ран, виразок, лишаїв та висипів на шкірі, ним полощуть горло при ангіні й ларингіті. Свіжу потовчену траву прикладають до потилиці при голошому болі. Для лікування ран використовують і свіжий сік рослини.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО— настій трави (дві столові ложки трави на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці 3 рази на день; настойку трави (15 г на 200 мл горілки) по 30—40 крапель 2 рази на день; суміш трави Г. п., звіробою звичайного і вовчуга польового (по 15 г), листя подорожника великого (10 г), квіток ромашки лікарської (10 г), трави хвоща польового і сухоцвіту багнового (по 10 г), кори крушини ламкої (10 г) готують як настій (10 г суміші на 200 мл окропу) і п'ють по третині склянки 3 рази на день при геморої. ЗОВНІШНЬО — настій трави (1 столова ложка на 200 мл окропу) для обмивань, полоскань і спринцювань (спринцювання проводять 1—2 рази на день розчином, приготовленим шляхом розведення 100 мл настою на 1 л кип'яченої води).
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...