ЖОВТИЙ ОСОТ ГОРОДНІЙ
Поширення
Росте як бур'ян па городах, по засмічених місцях майже по всій території України.
Сировина
Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння осоту. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Вивчено ще недостатньо. Відомо, що рослина містить дубильні речовини, каротин і каучук.
Фармакологічні властивості і використання
Рослина виявляє сечогінні, жовчогінні, легкі послаблюючі, молокогінні, кровоспинні та протизапальні властивості. В народній медицині настій трави приймають при простудах, жовтяниці, кровохарканні, болях у сечовому міхурі (зокрема, при каменях), проти глистів та як засіб, що підсилює процес молокоутворення у матерів-годувальниць. Свіжий молочний сік рослипи використовували для лікування хвороб печінки, а всю рослину - для лікування подагри. Свіже потовчене листя прикладають до ран, які кровоточать. До лікувально-профілактичного харчового раціону включають салати з молодого листя рослини.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО- настій трави осоту (1 столова ложка сировини на склянку окропу, настоюють 1 годину, проціджують) по 1 столовій ложці 3-4 рази на день; салат: помите молоде листя рослини вимочують 40 хв у 10 % сольовому розчині, обсушують, подрібнюють, кладуть на кружальця солопих огірків, додають тертого хропу і заправляють сметаною (па 100 г листя беруть 50 г солоних огірків, 25 г тертого хропу, 20 г сметани, сіль і перець. ЗОВНІШНЬО - настій трави осоту (одна повна жменя сировини на 1 л окропу) приймають тричі на тиждень.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.