ЗИГАДЕНУС СИБІРСЬКИЙ
Поширення
Росте по рідколіссю, чагарниках, по сухих луках України.
Сировина
Для виготовлення ліків використовують траву, яку за-готовляють у червні — липні. Зрізають усю надземну частину рослини і сушать під наметом на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава містить понад 0,1 % алкалоїдів.
Фармакологічні властивості і використання
Алкалоїди рослини виявляють виражений вплив на центральну нервову систему, мають інсектицидні властивості. Мазь використовують як знеболюючий засіб при невралгіях і ревматизмі. Настойку або настій використовують як протипаразитарний засіб проти головних і лобкових вошей. Інсектицидні властивості рослини використовують у боротьбі з шкідниками сільськогосподарських рослин (з гусінню білянок, кільчастого шовкопряда тощо) і паразитами сільськогосподарських тварин (наприклад, з личинками шкірного гедзя).
Лікарські форми і застосування
ЗОВНІШНЬО — мазь (20 г подрібненої трави розтирають з 50 г смальцю) для розтирань; настойку (50 г трави на 100 мл спирту) для витирання тіла; настій (1 чайна ложка сировини на 200 мл окропу) для витирання і миття голови. Рослина отруйна, використання потребує обережності.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...