САМОСИЛ БІЛОПОВСТИСТИЙ
Поширення
Самосил білоповстистий росте в південній частині Лісостепу (зрідка), в Степу і Криму на кам'янистих, переважно вапнякових і крейдяних відсло-неннях, іноді на приморських черепашкових насипах.
Заготівля і зберігання
Для лікарських потреб використовують траву самосилу (Herba Teucriipolii), яку заготовляють в період цвітіння рослини. Зібрану сировину сушать на вільному повітрі в затінку або в приміщенні, яке добре провітрюється. Штучне сушіння проводять при температурі, не вищій за 45°. Сухої трави виходить 25 % . Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава самосилу білоповстистого містить смолисті речовини (до 6 % ), таніни, глікозиди, флавоноїди, гірку речовину пікрополін та ефірну олію, основною складовою частиною якої є борнілацетат.
Фармакологічні властивості і використання
Настій трави самосилу білоповстистого має в'яжучі й антимікробні властивості й з успіхом застосовується при геморої, діареї, болях у шлунку та кишечнику. В сумішах з іншими рослинами самосил застосовують при медикаментозному дерматиті й фурункульозі.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, настояти 1 годину, процідити) по півсклянки 4 рази на день до їжі; дві столові ложки суміші (порівну) трави самосилу білоповстистого, парила звичайного і хвоща польового, пелюсток троянди дамаської та листя подорожника ланцетолистого настоюють одну годину на 500 мл окропу, проціджують, охолоджують і п'ють по півсклянки 4 рази на день до їжі при медикаментозному дерматиті; дві столові ложки суміші трави самосилу білоповстистого і парила звичайного (по 10 г) та коренів лопуха справжнього (50 г) варять 5 хвилин у 500 мл окропу, проціджують, охолоджують і приймають по півсклянки 4 рази на день до їжі при фурункульозі.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.