САМШИТ ВІЧНОЗЕЛЕНИЙ
Поширення
Самшит вічнозелений походить з Середземномор'я. На території України його вирощують у садах і парках як декоративну рослину.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують свіже або сушене листя самшиту (Folia Buxi sempervirentis), яке заготовляють навесні і влітку. Сушать сировину в затінку. Штучне сушіння проводять при температурі, не вищій за 45°.
Хімічний склад
Листя самшиту містить алкалоїди (бунсин та ін.), ефірну олію, дубильні речовини.
Фармакологічні властивості і використання
Препарати самшиту виявляють гіпотензивну, жарознижувальну, антибактеріальну, сечогінну і жовчогінну дію. Найчастіше настій листя дають усередину при підвищеній температурі й запаленні жовчних і сечових шляхів. Ян зовнішній засіб самшит використовують при облисінні й себореї голови.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО - настій (половину чайної ложки сушеного листя на склянку окропу) по третині склянки 3 рази на день. ЗОВНІШНЬО - 50 г свіжого листя настоюють 2 тижні на 0,5 л 45 % спирту й використовують для втирання у волосисту частину голови. Самшит містить сильнодіючі речовини і потребує обережності при використанні його.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)