ШАВЛІЯ ЕФІОПСЬКА
Поширення
Шавлія ефіопська росте в Криму, в Степу і в пів-денній частині Лісостепу на степових і кам'янистих схилах, як бур'ян на полях і біля шляхів.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують траву шавлії (Herba Salviae aethiopis), яку заготовляють в період цвітіння рослини, зрізуючи верхівки стебел і гілок довжиною до 40 см. Зібрану сировину сушать під укриттям на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією, розстеливши тонким (5— 7 см) шаром на тканині чи папері. Готову сировину пакують у мішки і зберігають на стелажах у сухому провітрюваному приміщенні, а в домашніх умовах — у добре закритих банках або бляшанках. Строк придатності — 3 роки.
Хімічний склад
Потребує дальшого вивчення. Відомо, що в надземній частині рослини є значна кількість ефірної олії.
Фармакологічні властивості і використання
Траву шавлії ефіопської використовують як сировину, що входить до складу суміші для приготування мікстури за прописом Здренко. Настойка трави виявилася ефективним засобом проти посиленого потовиділення у хворих на туберкульоз легень. Особливо ефективним було застосування настойки у хворих із субкомпенсованими формами туберкульозу; при декомпенсованих формах ефект був нестійким. На здорових людей з рясним потінням під час літньої спеки настойка не діє. .У народній медицині настій трави шавлії ефіопської вживають при кровохарканні. Свіже подрібнене листя рослини прикладають до порізів, гнійних ран і фурункулів.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО—настойку (готують на 70 % спирті у співвідношенні 1:10) по 20 крапель на прийом 3 рази на день протягом 3 днів з перервою на 6 діб; настій (1 столова ложка сировини на 400 мл окропу, настояти 1 годину, процідити) по півсклянки З рази на день.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...