Українська писанка увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО
Українська традиція та мистецтво оздоблення великодніх яєць офіційно увійшли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Рішення ухвалено на 19-й сесії Міжурядового комітету Організації Об’єднаних націй з питань освіти.
Заявку Україна подала спільно з Естонією, а підготовка номінації тривала з 2017 року, повідомило Міністерство культури і стратегічних комунікацій.
Основу заявки складають три елементи. Два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України – «Українська писанка: традиція і мистецтво», що об’єднує спільноти з усіх областей України, та «Традиція гуцульської писанки». Ще один елемент – «Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць» включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.
«Визнання української писанки, як культурного надбання людства, демонструє усьому світу, що українська культура є невід’ємною частиною світової культури, яка базується на повазі до творчого розмаїття, та повазі до культури і традицій народу», – йдеться у повідомленні.
У Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства – 611 елементів із 140 держав-учасниць Конвенції. Від України до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО увійшли Петриківський розпис, Косівська кераміка, кримськотатарський орнамент Орьнек та знання про нього. Також до переліку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, увійшли козацькі пісні Дніпропетровщини та український борщ.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...