Що покласти в рюкзак для походу в гори
Через воєнні дії в Україні сьогодні мало хто наважиться піти в похід. Але вже зараз ви можете спланувати, як підете з рюкзаком святкувати нашу перемогу серед розкішної зелені лісів або біля швидкої річки, серед суворих гір.
Якщо ця подорож буде для вас першою в житті, пропонуємо ознайомитись з переліком речей, які обов’язково знадобляться або можуть знадобитись в дорозі. Рецепт збору в похід в гори у кожного досвідченого туриста свій. Тим не менш, речі з собою, як правило, вони беруть одні й ті ж, за деяким винятком.
Без чого не варто йти в гори
Серед обов’язкових речей для кожного члену групи є:
- рюкзак, який можна придбати на сайті allo.ua;
- каремат;
- сідушка;
- спальний мішок.
Наявність чи відсутність їх у туриста навіть не обговорюється.
Особисті речі в дорогу
Перш ніж почати їх збирати, слід уявити життя, яке на вас чекає в дорозі. Так, щоб дійти до місця призначення, знадобляться:
- кросівки або інше зручне взуття, бажано вже неодноразово перевірене у використанні та максимально водонепроникне;
- туристичні бахіли використовуються для захисту від болота та роси, а взимку від потрапляння в черевики снігу;
- бавовняні та шерстяні шкарпетки з достатньо тугими резинками;
- спортивна кофта або вітровка, яку можна одягнути на привалі;
- шорти або штани, що не обтягують та не натирають;
- футболка, краще синтетична, яка не затримує вологу;
- панама, яка закриє від сонця і від дощу;
- змінна спідня білизна;
- сонячні окуляри.
Що знадобиться на місці
На випадок, якщо промокнуть ноги, сухе змінне взуття не буде зайвим. З собою можна взяти кросівки або звичайні шльопки, якщо ви не боїтесь прохолоди. Носків потрібно не менше двох пар, крім тих, в яких ви будете йти. Також потрібні будуть:
- комплект спідньої білизни;
- бавовняна футболка (можна на довгий рукав);
- спортивні штани;
- спортивна шапочка (навіть якщо надворі літо);
- рукавички (згодяться в прохолодну дощову погоду).
Не забувайте й про засоби особистої гігієни, туалетний папір та посуд, з якого будете їсти й пити.
Про що домовитись з товаришами
Є речі, які не обов’язково нести з собою кожному члену групи. В даному випадку можна чітко домовитись, хто бере палатку, а хто котелок, газовий пальник з балонами, сірники, сокиру, ніж, голку-нитку, ліхтарик, компас, мапу.
Придбавши якісні туристичні намети у Львові, ви не тільки будете зручно спати, але й зможете сховатись від вітру, дощу. Вони виконуються з різних матеріалів, відрізняються будовою та розміром. Тому розрахуйте, щоб місця в них вистачило на кожного члена походу.
Що стосується казанків, то краще, коли їх буде декілька, адже готувати ви будете як перші страви, так і другі, чай. Компас – також необхідна річ, адже в ньому не сідають батарейки, він не мокне в воді та не розбивається, впавши на камінь.
Аптечка
Частково її вміст залежить від індивідуального здоров’я людини та потреби в обов’язковому прийманні пігулок. Але є те, без чого не обійдеться жодна аптечка:
- звичайний та еластичний бинти;
- лейкопластир;
- йод чи інший антисептик;
- активоване вугілля чи інший сорбент;
- нестероїдний протизапальний препарат.
Їжа
Харчі повинні бути калорійними, по можливості швидкого приготування, та не псуватись. Це можуть бути м’ясні та рибні консерви, макарони та гречка, сухі ковбаси, сири, паштети. Не забудьте про сіль, цукор, чай та каву, а також про згущене молоко, печиво та цукерки.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.