Луганська область
Історія
Перші поселення з’явилися за часів раннього палеоліту. За мідного та бронзового віку край заселяли скотарсько-землеробські племена ямної, катакомбної та зрубної археологічних культур. Численні пам’ятки скіфо-сар- матського часу (VII–III ст. до Н.Х.), а також могильники Салтівської культури (VIII–X ст.).
За Русі-України більша частина земель входила у сферу впливу Перея-славського князівства. Сіверським Донцем тоді пролягав важливий шлях з Азовського моря в глибину Чернігівського і Переяславського князівств. X–XIV ст. тут проживали кочові племена. 1223–1224 край захопили монголо-татари.
У XVII ст. для захисту південних кордонів збудовано ряд сторожових фортець і укріплень. Основну масу населення тогочасної Луганщини складали втікачі з різних місцевостей України і Росії, до яких згодом приєднувалися козаки із Запорізької Січі.
У 1670–1671 населення підтримало народне повстання під проводом С. Разіна, а у 1707–1708 – повстання К. Булавіна.
Наступний етап розвитку Луганщини пов’язаний зі створенням Української лінії, яка мала служити захистом від нападів тюркських народів. На початку розбудови укріплень сюди заселено сербів, хорватів, чорногорців, що призвело до створення території під назвою Слов’яносербія.
У першій половині XVIII ст. на Луганщині знайдено поклади кам’яного вугілля. З другої половини XVIII ст. вона стає важливим промисловим регіоном.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...