Найвища вершина Криму
Над туром - висока дерев'яна щогла, на якій цілий рік вітер гойдає близько двадцяти туристських вимпелів.
Крізь трав'яний покрив вершини проглядають брили мраморизованного вапняку, руйнованого в ході карстових процесів. На "верхівці" Криму можна виявити кальцит - мінерал натічних форм, утворених карстовими процесами, настільки характерними для Головної гряди Кримських гір.
Вершина Роман-Коша безлісна. Трав'янисті рослини представлені злаками, зустрічаються зарості ясколки Биберштейна - "кримського едельвейса" - ендемічного, тільки в Криму росте рослини з біліми ніжними квітами і білоопушеним листям. Великий інтерес представляють і перші сосонки, співаючи-в'юнилися за останні 20 ... 30 років в безпосередній близькості від Роман-Коша. Цим лісовим солдатам найвищої гори Криму, залишилося "пройти" до вершини півсотні метрів. Але вже і зараз ці молоді дерева є рекордсменами - вони "самі високогірні" в Криму. Ліс на яйлі - запорука поліпшення водного режиму в горах, умова накопичення дорогоцінної для Криму вологи.
Півторатисячники Криму вершини, що піднімаються вище 1500 м над р. м. і розташовані в центральній частині гірського Криму. Їх небагато - менше десяти. Крім Роман-Коша, найбільш відомі Еклізі-Бурун на Чатирдазі (1527 м), Кемаль-Егерек (1529 м) і Демір-Каіу (1540 м) на стику Нікітській і Гурзуфської яйл, Зейтін-Кош (1534 м) - на Бабугане.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...