Микулинці
У 1595 р. на основі наданого магдебурзького права Микулинці стали містом-фортецею. Ця грамота пропала під час польсько-турецької війни і на прохання власниці міста Людвіки Мнішек, яка відкупила цей маєток у Сенявських і Любомирських, Август III 1758 р. надає місту новий привілей.
Палацовий комплекс був повністю перебудований у середині XIX ст.. Нині у палаці - обласна бальнеологічна лікарня, а навкруги - старовинний парк, правда дещо запущений.
Першу згадку про Микулин (Микулинці) знаходимо у „Поученні" князя Володимира Мономаха 1096 р.
Давньоруський Микулин, північний форпост Теребовлянського удільного князівства, був у ХІ-ХІІІ ст. значним поселенням. Через місто проходив торгівельний шлях із Галича на Київ.
У 1202 р. київський князь Рюрик пішов війною на Галичину. Галицькі і володимирські бояри зустріли його коло Микулина на річці Серет.,,1 билися вони одні з одними весь день через ріку Серет, і многі ранені були, і, не видержавши, вернулися вони в (город) Галич", - свідчить „Літопис Руський". 1387 р. у складі Галицької землі Микулин підпав під владу Польші і з цього часу його назва змінилася на Микулинці.
Поряд із палацовим комплексом знаходяться руїни колись могутнього замку, збудованого у другій половині XVI ст. Анною Йордановою із Синявських для захисту міста від постійних нападів кримських татар. Під час визвольної війни українського народу у 1648-1657 роках замок був частково зруйнований повстанцями, але згодом його відбудували. Великої шкоди фортеці завдали війська Ібрагіма Шишмана. Пізніше замок був власністю Любомирських, Мнішеків, Потоцьких, а з 1792 р. - Конопків. Барон Ян Конопка пристосував замок під суконну фабрику, заснував грязелікарню біля сірчаних джерел.
Сьогодні Микулинці відомі своїм „Микулинецьким пивом". Перша броварня була заснована ще у 1698 році.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...