ТЯСМИН І ЙОГО ПРИТОКИ
Від Сміли річка спочатку тече на північний схід до с. Вергуни, потім повертає на південний схід і досягає Чигирина. Тут вона приймає сток заболоченої лівої притоки - річки Ірдинь, довжина якої лише 23 км. В її басейні багато лісів і боліт.
Береги Тясмину у м. Сміла невисокі. Нижче і майже до гирла правий берег крутий, лівий - піщаний, пологий. У заплаві велика кількість стариць. В окремих місцях на берегах річки є великі яри, по яким в русло річки вноситься мул. Це обумовлює його замулення та освіта островів, між якими річка тече окремими звивистими рукавами. Лише в самому пониззі заплава Тясмину не заболочуються. У гирлі вона з'єднується з заплавою Дніпра. В даний час заплава Тясмину відділена від Кременчуцького водосховища дамбою, а його води насосами перекачуються в водосховище. У багатьох місцях русло ріки перетворено в канал, заплава частково осушена.
У Тясмині найчастіше зустрічаються плотва, головень, краснопірка, вівсянка, піскар, уклея, густера, гірчак, карась, рідше щука, в’язь, окунь.
Правою притокою Кременчуцького водосховища є річка Цибульник (55 км), в якій видовий склад риб майже такий же, як і в Тясмині.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)