ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ ТА ЙОГО ПРИТОКИ
За характеристикою ложа і деяким іншим показникам Дніпродзержинське водосховище ділиться на три ділянки. Верхній простягається від греблі Кременчуцького водосховища до с.Кам'яні Потоки. Він являє собою затоплене русло Дніпра і вузьку смугу заплави з глибинами, що не перевищують 2 м. У зв'язку зі спусками води з Кременчуцького водосховища на цій ділянці майже постійне протягом (до 0,2-0,3 м / с), швидкість якого в період повені, коли рівень води піднімається на 5 м, зростає до 1 - 1,5 м / с.
Центральний ділянка - від с. Кам'яні Потоки до с. Бородаївка - займає більше половини площі водосховища. Переважаючі глибини - 2-5 м. Приплотинна ділянка - від с. Бородаєвки до греблі Дніпродзержинського водосховища - займає близько третьої частини площі останнього. Переважаючі глибини - 2-5 м.
У Дніпродзержинське водосховище впадає вісім приток, гирлові простори яких стали його затоками. По лівому березі найбільшими притоками є Псел і Ворскла, по правому - Омельник, Домоткань і Самоткань.
З риб у водосховищі переважають плотва, окунь, лящ, краснопірка, уклея, в’язь, ялець, вівсянка, густера, жерех, щука, судак. Рідше зустрічаються головень, лин, піскар, гірчак, сазан, голець, щиповка, колючка, йорж, бички.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.