ЩУКА
Тіло щуки має плямисте забарвлення, інтенсивність та відтінки якого залежать від типу водойми, ступеня розвитку рослинності, кольору води тощо. Спина в щуки найчастіше темна, черево білувате, на сірих боках є жовтуваті плями із зеленуватим відтінком і поперечні смуги. Плавці бурого кольору з чорними плямами, які утворюють смуги, парні плавці жовтувато-червонуваті.
Щука поширена в озерах та річках переважно рівничного характеру, де тримається біля берегів серед заростей. Вона веде поодинокий спосіб життя. Табуни щук можна спостерігати тільки пізно восени перед зимівлею і навесні перед нересом. Нереститься щука дуже рано — відразу після скресання криги. У цей час табуни риб з великих річок та озер ідуть у малі річки й у заплави, де збираються на вкритих дерниною ділянках, глибина яких не перевищує 1 м. Нерест відбувається при температурі води 1—10°, інколи — при вищій. Починається він із сходом сонця. Удень його інтенсивність зменшується, а ввечері знову посилюється. Одну самку супроводять 5—7 самців. Табунець весь час рухається по нерестовищу. Самці намагаються триматися над самкою, у зв'язку з чим їхні плавці або навіть спини час від часу з'являються над поверхнею води.
Плодючість самок дуже мінлива. Навіть в особин, що мають близькі показники довжини, маси й віку, вона різна. Максимальна плодючість — 260 тис. ікринок, а мінімальна — 1,6 тис. ікринок.
Ікра щуки досить велика, близько 3 мм у діаметрі, проте в молодших самок вона трохи менша, ніж у старших.
Відкладена ікра приклеюється до рослинності. Незабаром її клейкість втрачається, і вона падає на дно, де лежить до виходу личинок. Залежно від температури води це відбувається через тиждень-два. Личинки спочатку живляться вмістом жовткового міхура, згодом починають споживати циклопів і дафній, а пізніше — більших безхребетних тварин, зокрема водяних осликів, личинок комах, черев'яків тощо. Досягнувши довжини понад 5 см, щука споживає спочатку личинок риб, потім — їхніх мальків, а згодом — і молодь. Свою здобич вона ловить із засідки.
Захоплювати та утримувати здобич щуці допомагають ікла, які містяться на щелепах. Кількість їх досить стала: 10 12 на обох щелепах. Проте з року в рік місце прикріплення іклів змінюється внаслідок випадання одних і виник¬нення інших. Зміна зубів не впливає на інтенсивність живлений тварини.
Доросла щука живиться різними рибами, а також земноводними, черв'яками. Як показують спеціальні дослідження, нона поїдає переважно малоцінних у промисловому відношенні риб.
Щука дуже поширена. Вона не водиться, лише в гірських ділянках річок та в озерах, у яких щороку бувають задухи.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...