ГУСТЕРА
Густера відрізняється від молодих лящів, на які найбільш схожа, тим, що має відносно більшу луску, особливо біля спинного плавця й на спині. Парні плавці в неї жовтуваті, інколи навіть червонуваті, чого не буває в лящів.
Обидва види тримаються табунами і майже постійно в одних і тих самих місцях. Риби надають перевагу водоймам із сповільненою течією або стоячою водою. Це переважно рівнинні ділянки річок, великі озера, водосховища. В основному тварини тримаються у глибоких ямах поблизу крутих берегів, нижче від перекатів, де трохи замулене або глинясте дно. Молодь живе у прибережній зоні, заходить у місця з рідкими заростями. Старші за віком особини виходять у відкриті ділянки озер, водосховищ. Тут вони живляться черв'яками, личинками комах, молюсками, рачками тощо. Отже, лящ і густера конкурують за об'єкти живлення. У зв'язку з цим учені рекомендують обмежувати чисельність густери, яка росте повільніше. За той самий час лящ досягає значно більшої маси тіла.
Нереститься густера у травні—червні на третьому-четвер-тому році життя. Відкладання ікри супроводиться бурхливою поведінкою риб, які в цей час втрачають обережність: до них можна підійти впритул і навіть ловити руками. Плодючість густери значна.
Лящ уперше починає нереститись у чотирирічному віці. Правда, таких плідників налічується трохи більше половини. У п'ятирічному віці плідниками стають майже всі особини.
У нерестовому табуні ляща завжди трохи переважають самці. До десятирічного віку серед одноліток самців завжди більше, ніж самок. У наступні три роки кількість самців і самок приблизно однакова, а з чотирнадцятирічного до шістнадцятирічного віку самців зовсім немає.
Плодючість самок ляща збільшується залежно від довжини тіла, маси та віку. Наприклад, у самок довжиною 25—ЗО см виявлено в середньому 120,4 тис. ікринок, довжиною 50— 55 см — 583,6 тис. Самки, маса яких 300—600 г, викидають 95 тис. ікринок, а ті з них, маса яких 3300—3600 г,—600,5 тис.
Нереститься лящ при температурі води близько 15—18° у затишних місцях на глибині 0,5—2 м, інколи глибше, особливо на штучних гніздах. Ікру відкладає на підмиті корені верб, відмерлі залишки стебел очерету, на рогіз і навіть на черепашки відмерлих молюсків. Там же тримаються личинки, а потім і молодь. Мілководдя залишає перед зимівлею не раніше жовтня.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові