Старовинний Бучач
Старовинний Бучач знаходився у самому центрі цих земель.
Бучач (перша писемна згадка -1397 рік) мальовничо розкинувся на берегах глибокого каньйону річки Стрипи.
На вершині Замкової гори, що осіняє місто своєю тінню, височіють руїни замку - родового гнізда Бучацьких, яке з XVII ст. перейшло у володіння Потоцьких. Протягом ХУІ-ХУІІ ст. ця твердиня не раз уславилася своєю нескореністю перед завойовниками. Найвідомішою з них є облога замку в 1672 р. військами Магомета IV. У історію Бучач увійшов ще і тим, що саме тут, в 1672 р., було підписано ганебний для Речі Посполитоі Бучацький мир із Туреччиною, за яким до турків відійшло усе Поділля. Німим свідком цих подій є старезна липа, що й досі росте у південній частині міста. У 1676 р. турецькі війська знищили фортецю, яка була відбудована Яном Потоцьким. Потоцькі взагалі багато зробили для розквіту Бучача. Особливо діяльним і щедрим виявився Микола Потоцький. У центрі міста можна оглянути славнозвісну ратушу, одну з кращих пам'яток архітектури XVIII століття в Україні, яка побудована у стилі пізнього бароко на його замовлення у 1751 році за проектом Б. Меретина. Прикрасою ратуші є скульптури, виконані основоположником нової барокової скульптури у середині XVIII століття Йоаном-Георгом Пінзелем. Його роботами прикрашений і фасад катедри святого Юра у Львові.
На кошти Потоцького споруджено також і церкву Святої Покрови, костьол та монастир отців василіан, автором проекту якого був архітектор Готфрід Гофман.
Надзвичайним витвором мистецтва є різьблений іконостас Миколаївської церкви, спорудженої 1610 року на кошти дружини Стефана Потоцького Марії з родини Могил. Марія Могилянка подарувала храму ікону „Богородиця" (XVI ст.). Ця церква була першим кам'яним храмом міста
Навколо Бучача також є багато цікавих архітектурних пам'яток: за 2 км на північ - руїни фортеці в Підзамочку, за 2 км на південь - в урочищі Монастирок збереглись залишки церкви XVI століття. Недалеко звідси і до замку в Золотому Потоці.
З природних об'єктів цікавими для туристів є найбільший водоспадистий струмок України - Русилівський водоспад. Він починається із декількох струмків на околиці села Русилів. На своєму шляху струмок утворює 14 водоспадів. Окремі з них падають з висоти 8-13 метрів.
Іще одним об'єктом для огляду туристами є оригінальні за будовою, красою і доступністю травертинові скелі в селах Переволока, Рукомиш, Скоморохи і Сокілець.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)