Добромильська фортеця
Як згадка про славне минуле Гербуртів, на високій горі поблизу Добромиля в гущавині лісу знаходяться руїни родового замку, збудованого у середині XVI ст. До замку можна потрапити лише пішки і це займе чимало часу. Однак зусилля вартують того, аби побачити грізний замок, відчути його спокій та затишок. Спершу замок був дерев’яним. Але у 1497 р. ним оволоділи, а потім спалили татари. Пам’яткою про ту трагічну подію став переказ, записаний І. Лазариком, що відтворює деталі цього історичного епізоду. Оборонцям замку довелося дуже важко відбивати одну за одною атаки численної татарської орди. Сили русичів поступово підупадали. Від ударів тарана затріщали і вже почали піддаватися вхідні ворота. У результаті підкопу під оборонну стіну частині воїнів вдалося увірватися всередину. У замку спалахнула пожежа, і здавалося, що опір захисників буде остаточно зламано. Відчувалося наближення трагічної розв’язки. Та раптом серед захисників з’явилась молода княгиня, одягнена у найкращі шати, з вишуканими прикрасами, так, начебто ставала до шлюбу з коханим. Вона гордо підійшла до глибокого колодязя, востаннє оглянула поріділі ряди захисників і стрімко кинулась у темінь безодні. Вороги на мить завмерли, їх вразило це вінчання зі смертю. Серця жменьки захисників, які ще могли тримати зброю в руках, наповнилися мужністю, вмить зник панічний страх, руки налилися богатирською силою, рухи кожного стали виваженими і точними. Уражаючи ворогів, вони проникли через їх густі лави і залишили палаючий замок. Справжньою оборонною твердинею на Сліпій горі став замок, збудований через століття Яном Щесним Гербуртом, так званий Високий замок, руїни якого можна оглянути сьогодні. Грізного вигляду споруді замку надає восьмигранна брамна вежа зі стрільницями і прямокутними віконними отворами. Щоправда, суворість пом’якшує ренесансовий аттик з декоративною аркадою на вежі.
На сусідній з замковою - Чортовій горі - загинув у 1610 р. від рук козака Шовлеги відомий своїм буйним характером і прозваний за це чортом.
Дорогою від Високого замку можна дійти до відомого василіанського монастиря Св. Онуфрія, заснованого у 1612 р. Станіславом Гербуртом. Монастир відомий Добромильською реформою Василіанського чину (1882 р).
На сторожі Добромиля стояв ще один замок - Низький, або палац, який знаходився у самому містечку і сліди його навряд чи можна зараз віднайти. Від Низького замку йшли численні ходи. Один із них був прокопаний до сторожової вежі, інший вів до монастиря василіан, решта виходили за межі тогочасного Добромиля. В містечку збереглись також цікаві споруди ратуші і костелу Преображення Господнього. За археологічними даними, костел збудували тут лише у другій половині XVI ст., на місці давньої церкви.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».