Добромиль
Сучасну кам’яну споруду замку було зведено за наказом Яна Гербурта на початку XVII століття. Зважаючи на важкі криваві часи, твердиня мусила надійно захищати свого власника від долі, що спіткала його сусіда — представника вже згадуваного роду Стадницьких Станіслава. Імпульсивний та жорстокий магнат, якого прозвали Чортом, був покараний на смерть у 16101 році козаком Шевлюгою.
Сусідня із замком Гербуртів Чортова гора зберегла в своїй назві пам’ять про цю подію. Лише вбивством Станіслава вдалося припинити його війну із Лукашем Опалінським, що була на устах шляхти усієї Польщі в 1607-1610 роках. Залишений без фактичного догляду у другій половині XVIII століття, замок перетворився на руїни. Активну участь населення Добромиля брало в українсько-польській війні 1648-1654 років під проводом Б. Хмельницького. Місцеві загони під керівництвом отамана Альберта Панчівського знищили ряд польських маєтків та замків в околиці. Цікавою пам’яткою української культури XVII століття є так званий «Добромильський літопис», написаний Місцевим священиком Симеоном Коростенським. Книга є хронікою найважливіших подій регіону і написана живою народною мовою.
У місті убереглася цікава споруда міської ратуші, сучасна будівля якої походить із середини XIX століття. Недалеко від ратуші розміщений старовинний мурований римо-католицький костел Преображення Господнього, зведений на місці старовинної православної церкви, побудованої гетьманом П. Сагайдачним. На околиці міста розміщений греко-католицький Василіанський монастир, зведений у 1612 році на кошти князя Станіслава Гербурта. У 1888 році під керівництвом митрополита Андрія Шептицького відбулася Добромильська реформа василіанського чину, що внесла ряд вагомих змін у життя цього чернечого ордену.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...