СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ МОНАСТИР
У 1674 Лазар Баранович організував умонастирі Новгород-Сіверську друкарню, переведену 1679 до Чернігова. 1657–1667 на території монастиря зведено бурсу для учнів Слов’яно-латинської школи (з 1689 у Чернігові). Працював скрипторій, де виготовлялися рукописні книги (створений тут «Служебник» зберігається в Історичному музеї в Москві). Після утворення Новгород-Сіверської єпархії (1785–1797) в монастирі діяла семінарія. Ліквідований 1918.
У роки Великої Вітчизняної війни на території монастиря гітлерівці створили табір військовополонених, де за два роки окупації загинуло 19,3 тисяч громадян. Частково відремонтований і реставрований у післявоєнні роки. На території виявлено печери. З 1979 – філіал Чернігівського архітектурно- історичного заповідника. У зв’язку з 1000-річчям міста та 800-річчям створення «Слова о полкуІгоревім» тут проведено реставраційні роботи. Біля східного муру 1989 встановлено скульптуру Ярославни.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.