МЕДЖИБІЖ
Вперше згадується в Іпатіївському літописі 1146. Частково збереглися залишки городища ХІ–ХІІІ ст., які свідчать, що Меджибіж був добре укріпленим прикордонним пунктом. З кінця XII ст. належав до Галицько-Волинського князівства. 1241 Золотій Орді вдалося захопити місто. Для захисту ворогів його укріпили мурами, викопали рови.
ЗАМОК, XIV–XVI, XIX ст. Споруджений на місці древнього укріплення XII ст. Важлива пам’ятка військово-інженерного мистецтва. Має кілька веж з бійницями. З високих стін фортеці на десятки кілометрів довкола було видно шляхи, що вели сюди. Неодноразово перебудовувався.
ПАЛАЦ, XVI ст. В південно-східній частині фортеці. ЦЕРКВА, 1586. Спершу служила костелом. В інтер’єрі – фрагменти розпису. Суворий характер споруди пом’як-шується пропорціями, витонченим барочним фронтоном, високими покрівлями.
ТРОЇЦЬКИЙ КОСТЕЛ (руїни), 1632. У стилі бароко.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...