Печера Мартинівка
Загальна довжина печери складає 80 метрів; площа — 200 метрів кв., об'єм - 380 метрів куб. Висота входу — приблизно 2 метрів 20 сантиметрів.
Печера Мартинівка є наскрізною. Два виходи розташовані поруч у стрімкому правому схилі долини річки, за 30 метрів над днищем долини.
Печера закладена у крупнокристалічних тріщинуватих гіпсах, видимою потужністю біля 10 метрів. Галереї від двох виходів сходяться в одну, висота якої складає 1,7 — 2 метри, а ширина −2 −4 метри. Місцями на рівні підлоги відгалужуються вузькі канали (0,5 — 0,7 метри у діаметрі), частково заповнені замулами. У кінці галереї знаходиться завал із великих плоских брил гіпсу, що відшарувалися від стелі.
У стелі печери подекуди спостерігаються так звані «органні труби».
В порожнині знайдені замулені отвори, що може свідчити про наявність у печері нижнього поверху, можливо, цілком замуленого.
Печера — суха.
У ній живуть кажани та лиси. Серед остеологічних решток голоценового часу спостерігаються також рештки борсука, дикого лісового кота, дрібних хижаків, різних гризунів.
При дослідженні печери було знайдено знаряддя праці людей давньоруського часу (XII-XIII ст.).
Печера Мартинівка є пам'яткою природи. Крім того, вона є багатошаровою археологічною пам'яткою.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.