ЛАВР БЛАГОРОДНИЙ
Поширення
Лавр благородний розводять у Південному Криму як ефіроолійну, пряну і декоративну рослину.
Заготівля і зберігання
Для лікарських потреб використовують листя (Folia Lauri) і зрілі плоди (Fructus Lauri). Листя збирають у зимовий період (з середини листопада до середини лютого, зрізуючи ножами або секаторами тоненькі облистнені гілочки, і сушать під укриттям на вільному повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях. Зберігати лавровий лист треба в щільно закритих банках, бо його запах нерідко спричинює головний біль. Плоди збирають у жовтні — листопаді, пров'ялюють на сонці й сушать при температурі, не вищій за 40°.
Хімічний склад
Листя рослини містить ефірну олію (0,5—4,5%), катехіни (1,62—2,54%), флавоноїди (рутин, кемпферол, кверцетин), антоціани, сесквітерпенові лактони. До складу ефірної олії входять камфен, карвон, лимонен, мірцен, а-пінен, ß-пінен, сабінен, ß-феландрен, терпінолен, терпінілформіат, евгенол, метилевгенол, ацетилевгенол, 1,8-цинеол, а-терпінеол. Плоди лавра містять ефірну (3,9—4,1 % ) і жирну (26,3— 44 % ) олію, дубильні речовини та інші сполуки. У складі ефірної олії плодів є цинеол, а-пінен, ß-піненцитраль, корична кислота й її ефіри, вільні спирти, феноли, сесквітерпени тощо.
Фармакологічні властивості і використання
Галенові препарати з листя рослини приймають усередину при діабеті (гіпоглікемічні властивості), псоріазі й малярії. Настоєм сухого листя на олії натирають болючі місця при артритах, міозитах і невралгіях. Використовують листя і як приправу до страв. Раніше з плодів лавра добували жирну олію (Oleum Lauri), яку використовували як відтяжний засіб при ревматизмі, паралічах і простудних захворюваннях та для лікування корости. У домашніх умовах виготовляють мазь з листя лавра і хвої ялівцю звичайного, яку використовують як заспокійливий і знеболюючий засіб при ревматичних і простудних болях і судомах. У зелених насадженнях Криму лавр виконує естетичну, санітарну й гігієнічну функції, збагачує повітря біологічно активними речовинами, здатними знезаражувати повітря від шкідливих мікроорганізмів. Експериментальними спостереженнями встановлено, що леткі фітонциди рослини пригноблюють розвиток мікобактерій — збудників туберкульозу. Поєднання декоративних якостей з антимікробною активністю летких виділень робить лавр благородний невід'ємною належністю зелених насаджень курортної зони Криму.
Лікарські форми і застосування
ЗОВНІШНЬО — настій листя на соняшниковій олії (ЗО г сировини на 200 г олії, настоюють 10 днів) та мазь (порошок з листя і хвої ялівцю звичайного змішують з вершковим маслом у співвідношенні 6:1:12 і розтирають).
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...