ЛАКОНОС АМЕРИКАНСЬКИЙ
Поширення
Батьківщина лаконоса американського — Північна Америка. На території України лаконос розводять у садах і парках як декоративну рослину, іноді дичавіє і трапляється на засмічених місцях.
Сировина
Для лікарських потреб використовують коріння (Radix Phytolaccae americanae), заготівлю якого проводять восени. Використовують його свіжим або сушать. Рослина офіцинальна в Японії, НДР, ФРН, Англії, США.
Хімічний склад
Коріння лаконоса американського містить алкалоїди (0,16 % ), тритерпенові сапоніни групи (Р-амірину, ефірну олію (0,08 % ), отруйну речовину фітолакотоксин, вуглеводи (сахароза, крохмаль).
Фармакологічні властивості і використання
Раніше свіже коріння і висушене листя рослини використовували як сировину для приготування настойки, яка входила до складу препаратів, що застосовувалися при лікуванні радикулітів, плекситів, тонзилітів, фарингітів тощо. У народній медицині настій або відвар коріння лаконоса використовують як послаблюючий, сечогінний, блювотний і протиглисний засіб. Застосування препаратів лаконоса показане і дає хороший терапевтичний ефект при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, у разі запорів, при захворюваннях нирок. В дерматології рослина користується репутацією засобу, що активно впливає на обмін речовин. В гомеопатії препарати із свіжого коріння застосовують при дифтерії, фолікулярній ангіні, ларингіті, ревматизмі, радикуліті.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...