Колись в українських печерах жили печерні ведмеді, гієни та леви
В Україні знаходиться дуже багато різноманітних печер, частина із них є добре пристосованими, частина абсолютно дикими та недослідженими, а частина ще й не відкритими. Кожна із цих печер зберігає свої таємниці. Хоча частина з них уже розгадані. Однією з розгаданих таємниць, можна вважати фауну, яка їх населяла.
Найцікавішою є тріада печерних хижаків — печерних ведмедя, гієни та лева.
Серед них пальма першості належить звичайно печерному ведмедеві.
Найдавнішим представником цієї родини у печерахф України звичайно є середньопліоценовий Ursus arverensis з одеських катакомб. та гієноведмідь.
Поряд з печерними ведмедями печери України тривалий час заселяв ведмідь бурий. Його рештки виявлені в шахті Ведмежій, печерах МАН, Лісника, Киїк-Коба, Пустельна, Прийми-I, Дівочих Скель, Перлина, Прозорих Стін.
Гієнові — друга група з тріади печерних хижаків.
Що стосується так званого гієноведмедя з пліоценових відкладів печер Одеси, то ці рештки на сьогодні втрачені. Зате рештки гієни, близької до сівалікської (Hyaena cf. sivalensis Bose), у тих самих відкладах Одеси досить численні.
Цікаво, що рештки печерних гієн не фіксуються, принаймні поки що, у печерах Українських Карпат.
Котячі представлені декількома родами, але їхні рештки зустрічаються рідше, ніж двох попередніх родин. Найдавніший представник походить з пліоцену Одеси шаблезубий кіт. Найчастіше зустрічаються рештки печерного лева. Значно рідше трапляються рештки кота лісового та рисів.
Читайте також:
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.