В Україні знаходиться дуже багато різноманітних печер, частина із них є добре пристосованими, частина абсолютно дикими та недослідженими, а частина ще й не відкритими. Кожна із цих печер зберігає свої таємниці. Хоча частина з них уже розгадані. Однією з розгаданих таємниць, можна вважати  фауну, яка їх населяла.

 

Найцікавішою є тріада печерних хижаків — печерних ведмедя, гієни та лева.

Серед них пальма першості належить звичайно печерному ведмедеві.

Найдавнішим представником цієї родини у печерахф України звичайно є середньопліоценовий Ursus arverensis з одеських ката­комб. та гієноведмідь.

Поряд з печерними ведмедями печери України тривалий час заселяв ведмідь бурий. Його рештки виявлені в шахті Ведмежій, печерах МАН, Лісника, Киїк-Коба, Пустельна, Прийми-I, Дівочих Скель, Перлина, Прозорих Стін.

Гієнові — друга група з тріади печерних хижа­ків.

Що стосується так званого гієноведмедя з пліоценових відкладів печер Одеси, то ці рештки на сьогодні втрачені. Зате рештки гієни, близької до сівалікської (Hyaena cf. sivalensis Bose), у тих самих відкладах Одеси досить численні.

Цікаво, що рештки печерних гієн не фіксу­ються, принаймні поки що, у печерах Українських Карпат.

Котячі представлені декількома родами, але їхні рештки зустрічаються рідше, ніж двох попередніх родин. Найдавніший представник походить з пліоцену Одеси шаблезубий кіт. Найчастіше зу­стрічаються рештки печерного лева. Значно рідше тра­пляються рештки кота лісового та рисів.

Читайте також:

Інтерактивна карта печер України


    фейсбук