Галичина надзвичайно багата на різноманітні курорти. Тут є й неповторна архітектура, мінеральні джерела, стародавні замки, озера та річки... Однак в зимовий період особливо вирізняється Сколівський район, в якому знаходиться 7 гірськолижних курортів.

 Славське

Славське - відомий та популярний гірськолижний центр. До Славського легко добратись залізницею чи власним транспортом. Основні лижні траси прокладені на схилах гір Тростян, Погар, Кремінь, Менчіл, Варшава. На схилах гори  Славське. Карпати. Гірськолижні курортиТростян (1235 м) прокладені траси для професіоналів. Спускатися такими трасами новачкам не рекомендується. Гора Погар (857 м) – невисока, розташована неподалік с. Славське. На схилах гори Кремінь (інша назва - Політех), яка знаходиться досить близько від Славського, прокладені найпростіші траси. Гора Менчіл знаходиться поблизу села Грабовець. Оренда житла та витяги тут дешевші, ніж у Славському. Є прості траси, якими можуть спускатись непідготовлені лижники. Недоліком цих трас є те, що підйомник не досить досконалий. Для підйому до початку трас на горі Варшава встановлено більш сучасний швидкісний витяг, проте гора віддалена від поселення.

Традиційно на Новий Рік в Карпати приїзджає досить багато гостей. Саме в ці дні Славське переживає справжній туристичний бум.

Відстані: Львів – 130 км.

Спуски:

гора Тростян – декілька трас довжиною до 2000 м різного рівня складності;

гора Політех – 2 траси довжиною до 1000 м, середнього та низького рівня складності;

гора Погар – 3 траси довжиною до 1000 м, середнього та високого рівня складності;

гора Варшава – траса довжиною до 1200 м, середнього рівня складності.

Підйомники:

Тростян – крісельна одномісна, 7 бугелів, бебіліфт;

Політех – 2 бугеля;

Погар – 2 бугеля;

Варшава – бугель.

Облаштування спусків: ратрак, снігові гармати на деяких трасах.

Як доїхати: потягом – в сторону Ужгорода, авто – трасою Київ-Чоп до Сколе, далі за вказівником на Славське.

Координати: 48° 50′ 0″ N, 23° 27′ 3″ E, 48.833333°, 23.450833°

 Плав'є (Плай)

Гірськолижний курорт в Карпатах зручний для жителів Львова, оскільки відстань до нього значно менша, ніж, наприклад, до Буковелю. Встановлений новий чотиримісний витяг. Плав'є, Плай. Карпати. Гірськолижні курортиКурорт інтенсивно розвивається. Зручний під'їзд, розвинута інфраструктура, музейний комплекс, SPA–центр, прокат лиж, інструктори. Траси різного рівня складності, декілька трас для новачків. Сноутюбінг, санки. На Новий рік в Карпатах на курорті Плай багатолюдно, як і на інших гірськолижних курортах можуть бути черги на підйомники.

Відстані: Львів – 120 км.

Спуски: 6 спусків довжиною до 12500 м, перепад висот 260 м, учбові траси.

Підйомники: бугель та 2 крісельних підйомника по 1000 м, мульти-ліфт, бебі-ліфт.

Облаштування спусків: ратрак.

Як доїхати: потягом – до ст. Сколе, далі маршруткою або таксі; авто – по трасі Київ-Чоп до с. Плав'є.

Координати 49° 29′ 50.70″ N, 23° 06′ 27.30″ E

 Орявчик, Звенів

На схилах гір прокладені траси для початківців, середнього та складного рівня. Гірськолижний курорт в Карпатах Орявчик, витяги є на гірськолижному комплексі "Звенів" і готельному комплексі "Орявчик". Підходять і для поціновувачів сноуборду. Надаються послуги інструктора, є різноманітні розваги. Затишне місце, невеликі черги на підйомники. Орявчик. Звенів. Мита. Карпати. Гірськолижні курортиТуристичний комплекс "Звенів" має більш розвинену інфраструктуру та більше трас і підйомників, "Орявчик" - 2 траси середнього рівня. Неподалік, за декілька кілометрів від Орявчика, знаходиться гірськолижний курорт Тисовець, де є крісельний підйомник і різноманітніші траси для лижників і любителів могулу.

Відстані: Львів – 130 км, Сколе – 15 км, Тисовець – 2 км.

Спуски: 4 траси довжиною від 400 до 1200 м, 2 траси середнього рівня складності для початківців; перепад висот – 50-250м.

Підйомники: бугель довжиною 350 м, 450 м, 960 м; мультиліфт для сноутюбінгу.

Облаштування спусків: ратрак.

Як доїхати: потягом – до Сколе, далі маршруткою або таксі. Авто – по трасі Київ-Чоп до с. Козьове, далі поворот направо за вказівником на Тисовець, Звенів, Орявчик.

Координати 48° 57′ 49″ N, 23° 16′ 49.60″ E

 Волосянка

Траси різного рівня складності на схилах гори Високий Верх (1598 м). Ширина – трас 50–100 м, загальна довжина – більше 9000 м. Згори траси – широкі та пологі, спускатися ними можна як новачкам (певними ділянками), так і досвідченим лижникам. Волосянка. Захар Беркут. Карпати. Гірськолижні курорти Траси позначаються різними кольорами – синім, червоним та чорним. Кольори відповідають рівню складності траси. На вершині гори холодно, часто дме пронизливий вітер, проте саме звідти відкриваються назвичайно гарні краєвиди. Нагорі є колиба, де можна зігрітися та покуштувати смачні та калорійні страви з багатого місцевого меню. Як і в Славському, на Новий Рік в Карпатах у Волосянці багатолюдно.

Відстані: Львів – 135 км.

Спуски: кілька трас довжиною до 3000 м, перепад висот – 170 м, 185 м, 550 м.

Підйомники: 3 бугеля довжиною 750 м та двокрісельний підйомник довжиною 2850 м, мультиліфт.

Облаштування спусків: ратрак.

Як доїхати: потягом – в сторону Ужгорода, автобусом – по трасі Київ-Чоп в напрямку Ужгорода до повороту на Славське, авто – по трасі Київ-Чоп на Сколе, далі на Славське і на Волосянку. Орієнтирами можуть бути вказівники на туркомплекс «Захар Беркут».

Координати 48° 46′ 49.40″ N, 23° 25′ 40.90″ E

 Сколе

Траса низького рівня складності для початківців на горі Житня - 800 м.Сколе. Карпати. Гірськолижні курорти

Відстані: Львів – 110 км, Славське – 22 км.

Спуски: 300 м, траса низького рівня складності.

Підйомники: 1 бугель.

Облаштування спусків: -

Як доїхати: потягом – в сторону м. Ужгород, автобусом – по трасі Київ-Чоп в напрямку Ужгорода, авто – по трасі Київ-Чоп до Сколе.

Координати: 49° 2′ 1″ N, 23° 30′ 42″ E

 Тисовець

Гірськолижний курорт в Карпатах оточений хвойним лісом, знаходиться на висоті 1017 м над рівнем моря. Населений пункт Тисовець був колись відомим як центр зимових видів спорту міжнародного значення. Тисовець. Карпати. Гірськолижні курортиТут довго тримається сніговий покрив. Ширина трас досягає 30-60 м. В Тисовці прокладені траси для бігових лиж, біатлону, могулу, фрістайлу, сноуборду, сноутюбінгу. Тут можна покататися на санках, є лижні трампліни. Спуски круті, проте для новачків є окрема траса, на жаль, без підйомника. Працює прокат, надаються послуги інструкторів. Комплекс складається з готелю та декількох котеджів, приватний сектор не розвинений.

Відстані: Львів – 140 км, Орявчик – 2 км.

Спуски: декілька спусків довжиною до 1000 м, різного рівня складності.

Підйомники: 3 бугельні, канатно-крісельна дорога довжиною 2100 м (1500 м + 600 м з пересадкою).

Облаштування спусків: ратрак, підсвітка лижного стадіону.

Як доїхати: потягом – до Сколе, далі маршруткою або таксі; авто – трасі Київ-Чоп до с. Козьова, далі поворот направо с. Орявчик, Тисовець; дорога в доброму стані, але в сніг проїхати від комплексу "Звенів" до Тисовця можна лише з ланцюгами на колесах.

Координати 48° 59′ 11.40″ N, 23° 18′ 19.00″ E

 Село Розлуч

Біля с. Розлуч на одній із баз відпочинку прокладена траса для початківців.  Розлуч. Карпати. Гірськолижні курортиВ селі є джерела мінеральної води, які за складом аналогічні водам «Нафтуся» та «Боржомі». На базі відпочинку на Різдвяні свята проводяться театралізовані вистави. Серед розваг, доступних гостям бази, крім лиж, можна відзначити санки, каток, більярд.

Відстані: Львів – 125 км.

Спуски: для початківців, довжиною до 700 м, низького рівня складності.

Підйомники: бугель 450 м.

Облаштування спусків: –

Як доїхати: Електричка: Львів – Сянки; автомобілем – від Львову через Самбір в сторону Турки.

Координати 49° 27′ 80″ N, 22° 58′ 48.70″ E


    фейсбук