Українці в жовтні зможуть побачити два зорепади і «комету століття»
Жовтневий космічний календар наповнений цікавими подіями. У першій половині жовтня можна буде побачити метеорний дощ Драконіди, а в другій – зорепад Оріоніди.
Жовтневий космічний календар наповнений цікавими подіями. У першій половині жовтня можна буде побачити метеорний дощ Драконіди, а в другій – зорепад Оріоніди.
На Волині у селі Самари знайшли найдавніший дерев’яний сільський будиночок.
Пил із Сахари вже поширився на більшу частину України, він може бути шкідливим для людей із вразливим імунітетом.
У заповіднику «Медобори» в Тернопільській області помітили червонокнижного лісового кота. Природоохоронці кажуть, що це рідкісний вид, який вважається практично зниклим в Україні.
У Києві станом на 16 березня рівень води у Дніпрі піднявся до свого абсолютного максимуму з початку 2024 року, проте аварійні підтоплення не зафіксовані.
У мережі показали, який вигляд мав замок Любарта у 1918 році.
Працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» опечатали ряд своїх об’єктів, що досі були в користуванні в єпархії УПЦ московського патріархату.
Працівники Національного природного парку «Тузлівські лимани» вперше зафіксували рідкісну сову сипуху, яка занесена до Червоної Книги України. Цей птах має унікальну форму «обличчя», що нагадує серце.
До Рівненського зоопарку від чеських колег з м.Оломоуц приїхали в подарунок два хлопчики альпак та група з 10 лучних собачок.
Цього року весняна повінь на річках Чорнобильського заповідника прийшла незвично рано.
У Київській області створили вісім нових заповідних зон, а відповідно — нові памʼятки природи та ландшафтні заказники. Відповідне рішення ухвалила Київська обласна рада.
Востаннє подібні археологічні розкопки на території замку проводили майже 40 років тому. Цього разу роботи проводив археолог, кандидат історичних наук та директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес разом з працівниками замку та півсотнею волонтерів.