Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися безладно розкидані замшілі камені, різні за габаритами, мають химерні форми. Вони чимось схожі на звичайні хатки і утворюють цілу вуличку - ось і названі Кам'яним селом.

Вчені вважають, що ці брили доставлені льодовиком. Інше припущення: химерні утворенняє підніжжям древніх гір, які виникли внаслідок просування льодовикових мас. Однак, місцевим жителям ближчі легенди, які розповідають про ці загадкові утвореннях.

Так, подейкують, що на тому місці в давні часи було багате поселення. Одного разу сюди явився Господь у тілі подорожнього і попросив їжі. Селяни кинули прохачеві скоринку хліба. Господь розсердився і перетворив все і всіх навколо в камені. Інший переказ оповідає, що на тому місці в ночі майстрували вітряк чорти, однак, не встигли до світанку. Вітряк скам'янів і розсипався.

Найбільше приїжджих інтригують «сліди Бога» на деяких брилах: на них є вм'ятини, обрисами нагадують людську ступню. Вода, що наповнює сліди, круглий рік залишається теплою.

Вважається, що якщо в неї ступити босоніж, зникнуть всякі хвороби, а загадані бажання збудуться.

Геологічний заказник "Кам'яне село" розташований в Олевському районі, с. Рудня Замисловецька Житомирської області. Знаходиться в 30 кілометрах від Олевська та у 20 від білоруської границі в Замисловецькому лісництві і займає площа 15 га.

Останні матеріали

Газета "Агробізнес сьогодні" - агроновини України та світу