Вересень 2016 побив усі температурні рекорди
Вересень поточного року на Землі виявився найспекотнішим за всі 136 років метеорологічних спостережень, перевищивши показники попереднього рекордсмена - вересень 2014 року - на 0,004 градуса Цельсія.
Клімат планети продовжує ставити рекорди вже 12 місяців поспіль, повідомляє Інститут космічних досліджень НАСА імені Годдарда.
Починаючи з минулої осені, середньомісячні температури оновлювали рекорди щомісяця, перевищуючи норму на 1-1,5 градуса Цельсія. Особливо високі температури були в перші п'ять місяців 2016 року і в серпні, коли типові температури в Арктиці і в деяких регіонах Росії перевищували норму на 5-9 градусів. В середині літа цей тренд пішов на спад, і вчені очікували, що він може припинитися у вересні або жовтні.
Як показують дані, отримані Інститутом космічних досліджень НАСА, поки що про це говорити рано - середньомісячні температури в вересні були рекордно високими, хоч і не набагато вище, ніж в попередні рекордно спекотні сезони. Проте, середні температури вересня були однаково вище норми на 0,9 градуса Цельсія.
Картина розподілу температурних аномалій дещо змінилася в порівнянні з вереснем - на цей раз найбільше від спеки постраждали західні регіони Антарктики, приполярні регіони у Північного полюса, східне узбережжя США, Сибір і ряд регіонів в Північній Європі.
Як зазначає Гевін Шмідт, директора Інституту космічних досліджень НАСА, незважаючи на деяке зниження тренда, рекордно високі температури в вересні «фактично гарантують, що 2016 рік найтеплішим за весь час спостережень». За словами кліматолога, ймовірність цього становила 99% вже за даними січня-березня, і поточні виміри роблять це передбачення реальністю.
Однією з головних причин поточних кліматичних аномалій і надвисоких температур в цьому році, крім несподівано сильного феномена Ель-Ніньо в Тихому океані, як зазначає Шмідт, є, по всій видимості, людина - в кінці травня частка вуглекислого газу в атмосфері остаточно переступила через психологічну позначку в 400 частин на мільйон.
Зміни в характері Ель-Ніньо, які зараз фіксують вчені, може «охолодити» це зростання, однак вони вважають, що тренд на аномально високі температури продовжиться і в жовтні.
Джерело: 24news.com.ua
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)