Золочівський замок - був одним з найкомфортніших замків Європи
Сам замок було збудовано у 1634-1636 роках за проектом невідомого італійського архітектора.
Замок збудовано у неоголандському типі оборонних споруд і належить до пам'яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони та житла.
Оборонні споруди Золочівського замку — це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст — реконструкція.
У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована у кінці XIX століття надбрамна вежа.
В'їзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац творять ренесансний ансамбль.
Для свого часу це була дуже потужна оборонна споруда, яка була чудово укріплена, а її бійниці розташовувалися таким чином, що мали надзвичайно великий горизонт обстрілу.
Особлива гордість Золочівського замку – туалети. Більше того, ці туалети мали зливну систему. На горі замку знаходився бак, в який збиралася дощова вода, тою водою і живилася зливна система туалетів.
Сьогодні складно уявити, але більшість замків світу не мали каналізації, тож вельможі та їх слуги, часто, ходили за своїми потребами по кутках замків, перетворюючи своє житло на стічну канаву. Коли вже жити там було зовсім неможливо, вельможі залишали замок – для генерального прибирання.
У другій половині XVII століть Золочівський замок неодноразово зазнавав козацьких, татарських, турецьких нападів та облог. Від багатого спадку замку у 1801 році залишилося небагато, серйозних втрат та руйнувань він зазнав і в ХХ столітті: у замку кілька разів змінювались власники, поки він не став власністю держави. Впродовж віків Золочівський замок був і фортецею, і королівською резиденцією, і панською садибою, і навіть тюрмою та навчальним закладом.
Однак, структура замку, що сформувалася протягом XVII століття, без суттєвих втрат збереглася до наших днів. На замковому дворі розташований Великий палац, де розміщена експозиція інтер'єрів ХVІІ століття та зали історії. Прекрасно збереглася і дань моді ХVІІІ століття – Китайський палац, який є одним з небагатьох зразків східної архітектури на українських землях. Нині в ньому розташована експозиція Східних культур (мистецтво Японії, Китаю, Індії, Єгипту).
{phocagallery view=category|categoryid=52| limitstart=0|limitcount=33|detail=5|displayname=0| displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...