Вінницькі активісти присвятили 100-річчю «Щедрика» сайт із сотнею варіантів його виконання
Вінницькі волонтери і активісти на честь 100-річчя першого виконання «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича створили сайт, де зібрано відео 100 варіантів його інтерпретації.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила співкоординатор проекту - голова Вінницького «Автомайдану» Таїса Гайда.
«Це була ідея активіста Ігоря Чепугова – так оригінально відзначити 100-річчя першого виконання «Щедрика» в обробці нашого земляка Миколи Леонтовича, яку знає і любить весь світ. Отож, зібралися волонтери, а серед нас є і ІТ-шники, і вирішили створити веб-ресурс, де можна було б зібрати різні варіанти виконання цього твору. Знайшли їх у мережі безліч, відібрали сотню найкращих і найрізноманітніших. Сьогодні опівдні сайт запрацює і всі вони, зібрані в одному місці, стануть доступними», - повідомила Гайда.
За її словами, на сайті, який запрацював у вівторок, можна побачити виконання «Щедрика» різними мовами, в різних аранжуваннях, великими і малими колективами, а капела і в супроводі симфонічного оркестру, та навіть «вистукані» баскетбольними м’ячами, виконані на водогінних трубах. Також тут можна дізнатися цікаві факти про «Щедрик» та міститься текст композиції різними мовами.
Ініціатори створення сайту також мріють про встановлення у Вінниці пам’ятника «Щедрику», який би став одним із символів міста, і запровадження вуличного різдвяного фестивалю «Щедрик». Фест планують провести на Різдво за католицьким обрядом.
Нині на Вінниччині діють два музеї Миколи Леонтовича - у м. Тульчин, де він заснував музичну школу, та відкритий цьогоріч у серпні в с. Марківка Теплицького району, де він загинув від руки убивці в батьківській господі. Також на Вінниччині є три пам’ятники Леонтовичу.
«Щедрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol). Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв й очолив щойно створений державний оркестр.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.