Фестиваль "Гуцульська бриндзя" на Закарпатті (7-8 вересня )
“Гуцульська бриндзя” – це святкування повернення отар з пасовищ. Вихід отар на полонину та повернення з пасовищ завжди супроводжувалися святкуваннями з музикою, силовими змаганнями та частуванням.
«Гуцульська бриндзя» є найбільшим гастрономічним, кулінарним фестивалем, що проходить у Закарпатті. Туристи та гості фестивалю матимуть змогу купити традиційний сир-бринзу, що споконвіків виробляється у краї. Кожен район Рахівщини представить свої кулінарні продукти, для дегустації.
Отари повернулися з випасу в горах. Вівчарі звезли з верховинських полонин у села сир, який дозрів за сезон літування. Саме час його куштувати. Вурда, будз, бринза – це різновиди сиру з овечого молока. Здається, що молоко у всіх овець однакове, і варять сири за одними рецептами, а таки смакує бринза в кожного вівчаря в кожному селі інакше.
Дегустація є головною темою рахівського фестивалю. На показ виставляли не тільки продукти, але й ткані і плетені з овечої вовни речі.
Сир, бринза, вурда, будз – це головні різновиди гуцульського сиру. Відрізняються вони за кольором, смаком, стуктурою і технологією приготування.
Програма фестивалю:
7 вересня, субота
10.00 – 16.00 – заїзд гостей та учасників фестивалю;
11.00 – 18.00 – виставки художників Рахівщини (зал райдержадміністрації)
16.00 – зустріч керівництва районної державної адміністрації та районної ради з офіційними делегаціями
8 вересня, неділя
8.00-12.00 – розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, вулиця Буркут, амфітеатр “Буркут”
11.30-12.15 – хід святкової колони від вулиці Богдана Хмельницього до амфітеатру “Буркут”
12.15-12.45 – урочисте відкриття фестивалю-ярмарку “Гуцульська бриндзя”, запалення полонинської ватри
12.45-14.00 – огляд експозицій виставок народних умільців населених пунктів та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства; конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря, змагання з приготування гуцульських страв
14.00-17.00 – гала-концерт фестивалю
17.00-24.00 – концертно-розважальна програма, масові гуляння, святковий феєрверк.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...