У штаб-квартирі ЮНЕСКО відкрилася виставка «Петриківський розпис – колір традицій»
У штаб-квартирі ЮНЕСКО відкрилася виставка «Петриківський розпис – колір традицій»
Експозиція присвячена десятиріччю Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини триватиме до 14 червня ц.р.
Представники української делегації подарували ЮНЕСКО унікальну скриню оформлену у традиційній манері Петриківського розпису. У рамках презентації відбулися майстер-класи з розпису, дефіле у сукнях, ярамарок, коктейль.
Нагадаємо, що у грудні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО має бути вирішене питання щодо надання Петриківському розпису статусу нематеріальної спадщини людства.
Петриківський розпис, або «петриківка» —декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття.
Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства (наприклад, від українського опішнянського розпису та від російських хохломського розпису і федоскінської мініатюри), є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.
У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом (елементом) нематеріальної культурної спадщини України. Також цей розпис було номіновано до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...