У Чорному морі знайшли унікальне підводне місто
"Вести" вирішили перевірити цю інформацію. Для цього спеціалісти-підводники обстежували ділянки дна у вищезгаданих районах і змогли зняти на камеру декілька об'єктів, що мають аналоги в кримських печерних містах.
"Там рельєф дна своєрідний. Глибини майже скрізь однакові і можна передбачати, що ці місця були колись плоскогір'ям на суші. Там об'єкти, схожі на рукотворні печерні комплекси. Їх декілька вздовж узбережжя. Між ними подекуди вимощені дороги з прямокутних плит з коліями. Десь дверні отвори, невисокі камери-печери і віконця в них. У печери можна потрапити і зверху, через отвори димарів", - розказують професійні дайвери Сергій Денисов і Ілля Китаєв.
Серед знахідок і деяка мегалітична споруда (об'єкт, побудований з величезних каменів), споріднене кромлехам - плита, розмірами два на три метри, що спирається на товсті кам'яні колони.
Зйомку цих об'єктів показали фахівцям. Геологи декількох інститутів ускладнилися дати однозначну оцінку побаченого, мовляв, природа здатна ще і не на такі чудеса. Визнавши водночас, що подібного раніше не бачили. Історики також критично відреагували на інформацію.
"Про те, що море поглинуло якісь печерні міста в Криму - немає ані переказів, ані документів, - говорить доктор історичних наук Юрій Могаричов. - Загальноприйнята версія свідчить: вони з'явилися приблизно в VI столітті нашої ери трудами візантійських ченців".
Але є і інші думки. Наприклад, американські геологи Уїльям Райан і Уолтер Пітмен говорять, що близько 7 тисяч років тому був різкий підйом рівня води в цьому регіоні внаслідок прориву Босфорського протоки. На місці Чорного моря, ніби, тоді була населена рівнина, в центрі якої знаходилося глибоке прісноводне озеро, в декілька разів менше нинішнього Чорного моря. За теорією чорноморського потопу, населенню затопленої території і міг належати цей печерний комплекс біля західного берега Криму.
"Є підстави вважати, що населення Причерномор’я в стародавні пережило потоп. Хто вцілів, перебралися на вершини гір нинішнього Бахчисарайського і Севастопольського регіонів, що залишилися над рівнем моря. Не виключено, що печерні споруди там з'явилися саме в той період. Потім вони перебудовувалися під потреби нових народів, що населяли Крим опісля, і змінилися до невпізнання", - вважає російський академік Тетяна Фадеєва.
Під водою не збереглося слідів механічної обробки стін печер - живе середовище і течії стерли майже всю інформацію. З небагатьох свідчень, що збереглися - кам'яне кільце на стіні однієї з печерних камер на дні. Версій використання таких кілець багато: для прив’язі тварин, для кріплення мотузок або сходів, є навіть гіпотези їх ритуального призначення.
Об'єктами зацікавилися і в кримському Центрі чорноморських досліджень. "Там дуже незвичайні печери, рукотворної форми, і можна передбачити, що ці місця були населені людьми. Але щоб дізнатися, що це були за люди, як сталася катастрофа, треба організувати повноцінну наукову роботу", - зазначив глава центру Сергій Воронов.
Джерело: ukrinform.ua
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...